I'VE LIVED A THOUSAND LIVES

April 28, 2017

Cześć miśki!
Są tu jacyś książkowi maniacy? A może wręcz przeciwnie- jakieś osoby, które w ogóle nie czytają książek? Ten post jest dla jednych i drugich, dla wszystkich. Dawno temu na początku bloga pojawił się wpis z moimi 'ulubionymi' książkami. W cudzysłowie, bo bardzo nie lubię ograniczać się do paru ulubionych rzeczy. Nie lubię mówić, że coś jest 'ulubione'. Są książki które lubię bardziej, a które lubię mniej. Są takie, do których często będę wracać, ale i takie które podbiły moje serce, jednak nie poświęcę dla nich kolejnych dni. Dzisiaj mam dla Was post z książkami, które każdy z Was powinien przeczytać, ale i z takimi, z którymi po prostu przyjemnie zabijało mi się wolny czas i które wniosły małe coś do mojego życia. Sporo z tych książek czytałam dość dawno, ciężko mi nawet przypomnieć sobie o czym dokładnie były, a co dopiero jak się skończyły... Tak, to wielka frajda z tą moją pamięcią. Bardzo często zdarza mi się zapominać jak skończył się film bądź książka, przez co w sumie mogę oglądać na przykład 3 razy ten sam film i cieszyć się z niego za każdym razem tak samo :') Podobnie jest z różnymi informacjami, piosenkami. Nie wiem o co z tym chodzi... Mniejsza z tym. Wróćmy do książek. Nie będę ich opisywać, jeśli chcecie sami przeczytajcie sobie jakieś krótkie opisy. Powiem tylko, że większość z nich jest taka bardziej psychologiczna, skłaniają do refleksji na dość poważniejsze tematy. Samobójstwa, śmierć, sens życia, dramy, coś z w tym guście. Sporo płaczu, sporo radości, sporo myślenia. W tym zestawieniu znalazły się również kultowe rozprawy sądowe Jodi Picoult, smutne romansidło, trochę narkomanii i nawet alzheimer z perspektywy chorego. parę sci-fi, jeden 'horror' (nie dajcie się zwieść opisowi), no i Harry Potter oczywiście.


Moje absolutne i totalne top 3. Książki, które moim zdaniem KAŻDY powinien przeczytać. PS. Z pierwszą możecie mieć mały problem, jest wycofana z produkcji. Ja dorwałam ją od koleżanki, która przypadkiem znalazła ją w bibliotece. 
Donatkay

  • Share:

You Might Also Like

2 Comments:

  1. Jestem totalną maniaczką książek, więc mega się cieszę, że zrobiłaś tego posta. Szukam inspiracji i nowych książek w każdym zakamarku w moim otoczeniu. Ciebie po prostu u-wiel-biam, więc na pewno sięgnę po któreś, z twoich polecanych, których jeszcze nie czytałam. Pozdrawiam cieplutko. Maja xx

    ReplyDelete
  2. Mega, mega, mega. Kocham książki tak samo jak ty, czytałam parę z nich i myślę że któreś nowo poznane też przeczytam!

    ReplyDelete