Bad day= good day

October 12, 2014


Jest tak wiele bólu, wiesz? Tak wiele cierpienia. Tak wiele złości, nienawiści. Tak wiele strachu. Tak wiele złych odczuć, że zapominamy jak to jest czuć się dobrze. Momentami to wszystko wyklucza nas z normalnego funkcjonowania, z życia. Momentami zapominamy, że dobro jest wynikiem zła, że żeby było dobrze, żeby czuć się dobrze najpierw trzeba poczuć się źle. Czy więc kluczem do pełni szczęścia jest to by poczuć się najgorszej, a później odbić się od dna... i latać?
Jestem delikatna. Uważaj na to co chcesz powiedzieć, bo z każdym słowem gasnę. Jestem delikatna, więc łatwo upadam i się łamię. Dziś jest ten dzień kiedy z każdym ruchem mój świat sie trzęsie.Trzymaj mnie, żebym się nie rozpadła.
Może też tak masz? Może też bijesz się z myślami w sumie o niczym konkretnym? Może też czasami zdarza ci się myśleć, że chciałabyś zasnąć i się nie obudzić, ale po chwili zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę jest to ostatnią rzeczą której pragniesz, bo tak naprawdę najbardziej na świecie pragniesz żyć, ale nie potrafisz? Może tak jak ja czasami czujesz się samotny, niechciany, niepotrzebny, zbędny, zawsze najgorszy? Może też się boisz, tak po prostu? Może z tego strachu siedzisz, trzęsiesz się, łapiesz się za głowę i płaczesz, bo nie możesz uciszyć głosów kłócących się w twojej głowie? Też się boisz? Czego się boisz?
Czasami brak mi powietrza. Brak powietrza by móc swobodnie oddychać. Atmosfera czasami jest już zbyt gęsta. Może wtedy tonę. Może nawet wtedy próbuję się uratować. Może tylko może. Może krzyczę o pomoc jednocześnie ją odrzucając. Ha. Co by było gdyby wszystko było normalne? Wróć. Normalne? A co to do cholery znaczy normalne? Czasami wybucham. Jak wulkan. Wszyscy uciekają, a ja się wypalam. Nieme krzyki. Pomocy. Prosze. Pomocy. Błagam. Znów upadam. Kolejny raz. K o l e j n y r a z. Ale się podniosę wiesz? Upadam po to by docenić to, że potrafię wstać. Ty też potrafisz.
Znowu będzie przepięknie.
Nie chcę być sama, wiecie? Nikt nie chce być sam. Każdy boi się samotności. Boże, jeśli tam jesteś, pozwól nam nie być samotnymi. Nie pozwól nam rozbić się o dno.
Czasami wstyd mi za to, że jestem człowiekiem.
Czasami ludzie pytają: czemu nie poprosisz o pomoc skoro jej potrzebujesz. Śmieszne. Ironia. Prosić o pomoc kogoś przez kogo właśnie czuje się w ten sposób. To tak jak podpalać sobie dłoń zapalniczką i wierzyć, że w końcu przestanie parzyć.
Może to o to chodzi. Chodzi o to, żeby nauczyć się trzymać tą dłoń w takiej odległości od ognia, by nie parzyła, ale dawała ciepło.
Czasami nasze dusze próbują uciec, bo boli je to, że nie potrafią zbyt długo nacieszyć się szczęściem. Granica jest cienka i niewidoczna. Jeden krok i znów upadasz, ale zapamiętaj: wszystko jest lepsze od stania w miejscu.
Staram się łapać chwile. Każdą radosną chwilę. Staram się łapać życie. Przecież to wszystko jest takie kruche. Nie chce umierać. Nie dzisiaj. Nie jutro. Wcale. Chce żyć. Pomimo wszystko. Pomimo tego bólu, pomimo cierpienia. Dobre chwile. Wspaniałe. Iść i po prostu się uśmiechać, bo właśnie przeżyłam kolejną chwilę. Płaczę, ale śmieję się przez łzy i myślę, że to najlepsza rzecz w moim życiu, bo czuje. Bo mogę. Mogę się śmiać. Mimo wszystko. Wbrew wszystkiemu. Wbrew wszystkim. Idziesz na spacer i wcale o tym nie myślisz. Ja idąc na spacer cieszę się z tego, że mogę. Cieszę się każdym krokiem, bo mam dwie nogi i nieskończoną ilość miejsc do odwiedzenia. Podnoszę głowę w górę i patrzę na słońce. Bo mogę. Przysłaniam je ręką, bo mogę. Bo mam ręce. Czuję wiatr, czuje jak plącze mi włosy i znów próbuje wcisnąć je do oczu i śmieje sie. Bo czuje.
Jeśli uwierzysz w siebie, w to co możesz, co potrafisz, jeśli docenisz to że jesteś i zaczniesz żyć- nikt nie będzie w stanie cię powstrzymać. A każdy upadek umocni cię w przekonaniu że idziesz w dobrym kierunku. Możesz wszystko.

 • Share:

You Might Also Like

18 Comments:

 1. "Upadam po to by docenić to, że potrafię wstać. Ty też potrafisz" te słowa przemówiły do mnie najbardziej z całego posta. Ta notka dała mi na prawdę powód do refleksji.

  ReplyDelete
 2. Napisalas to tak prawdziwie i cudownie ze brak mi slow.. Trzymaj sie:*

  ReplyDelete
 3. Kocham cie Natalia. Pisze Ci to tylko po to, żebyś wiedziała, że gdzieś tam w świecie jest dziewczyna której dałaś nadzieję na lepsze jutro.

  ReplyDelete
 4. Cudowna notka !!!

  ReplyDelete
 5. Doncia to jest tak przepiękne, że chyba (ba, na pewno...) to wydrukuję. Każde słowo jest idealnie dobrane, każde zdanie idealnie złożone. Kobieto masz cudowny dar pisania i motywowania, nie marnuj tego! Ty wiesz, że wszystko będzie dobrze, także trzymaj się :)

  ReplyDelete
 6. Czekam na książkę :*

  ReplyDelete
 7. "Możesz wszystko" - no nie do końca jest to prawdą, ale rozumiem w jakim kontekście myślałaś ;) z tym "możesz wszystko" trzeba uważać, bo jest to jedno z ulubionych haseł New Age. Oczywiście w odpowiednim kontekście ( a więc nie popadajmy w przesadę, ja tak uprzedzam, żeby być czujnym i nie dać się czasem zmanipulować i wciągnąć w jakieś dziadostwo :) :) ).
  Człowiek może zrobić wszystko ale nie wszystko jest dla człowieka dobre. Nie można powiedzieć np. "Możesz wszystko a więc uda ci się odbić tej dziewczynie chłopaka" czy "możesz wszystko więc nie przejmuj się tym, że ranisz swoim egoizmem innych". Możesz wszystko, jeśli służy to Twojemu dobru, ale ma także poszanowanie dla dobra innych. i to Ci zapewne chodzilo w poście, więc wszystko jest w porządku ;) . Polecam tu też książkę Nicka Vuijcica "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń" ;) robi wrażenie i... zawstydza.

  Cóż, ja jako osoba wierząca mogę Cię zapewnić o modlitwie. No to jest jedyne co moge zrobić, aby Ci faktycznie pomóc, a chce Ci pomóc, a nie odejść tak o ;)

  Ładnie piszesz i sądząc po komentarzach - bardzo pomagasz ludziom. To piękne. Dziękuję Ci za to ;)

  ReplyDelete
 8. Kiedys kazdy umrze, postarajcie sie zeby to byla ostatnia rzecz jaka zrobicie ;)

  ReplyDelete
 9. jedna z najpiekniejszych i najbardziej wartosciowych notek tutaj. Piekne i bardzo madre, zgadzam sie calym sercem, tak trzymaj nati :*

  ReplyDelete
 10. piszesz tak, jakbyś przepisywała wersy z serca każdego, kto cierpi i jednocześnie nie chce się poddawać. jesteś najlepsza.

  ReplyDelete
 11. Jezu.... Pięknie

  ReplyDelete
 12. Genialna notka. <3

  ReplyDelete
 13. Jestes cudowna! <3

  ReplyDelete
 14. OMGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG
  kocham Cię, wiesz? szczegolnie takie notki. Jesteś cudowna!
  Czasami chce zasnąc, wiesz? ale pozniej wlasnie uswiadamiam sobie, ze chce zyć albo chciałam bym wziąć za dużo tabletek, miec wypadek, ale tak zeby mnie odratowali. Nie wiem dlaczego ale chciałabym tego. Poczuć śmierć?

  ReplyDelete